dr Marcin Kochanowski

Moje Cele

Zawodowe

Poprowadzenie drużyny do medalu Mistrzostw Świata lub Europy... w kolejnej dyscyplinie sportu

Prywatne

Zdobycie Kilimandżaro
Szczyt Uhuru na wulkanie Kibo – 5895 m n.p.m.

Biznesowe

Współpraca, prowadzenie szkoleń i wykładów dla firm w całej Europie

Kilka słów o mnie

Nazywam się Marcin Kochanowski. Jestem doktorem psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielem akademickim i praktykiem psychologii sportu. Już ponad 15 lat współpracuję z kadrami narodowymi. Uczestniczyłem w Turniejach Pucharu Świata, Mistrzostwach Świata i Europy, a także Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. Prowadzę wykłady motywacyjne, szkolenia z budowania zespołu. Dostrzegam różnice i pomagam spełniać marzenia. 

Prywatnie jestem pasjonatem wyzwań i górskich wędrówek


Nikt nie zdobywa mistrzostwa samotnie

Koncentracja nie jest jak kolor oczu, możesz ją rozwijać.

Mistrzoswka drużyna pokona drużynę pojedynczych mistrzów
Sport
 • Certyfikowany Psycholog Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego klasy Mistrzowskiej 

  Wiceprzewodniczący Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego 
 • Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego
  Jako psycholog współpracowałem ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce w latach 2006 - 2010. Brałem udział w Mistrzostwach Europy, a także Mistrzostwach Świata w 2007 roku zakończonych zdobyciem wicemistrzostwa świata przez drużynę prowadzoną przez trenera Bogdana Wentę.

  Współpracując z Reprezentacją Polski w koszykówce na wózkach przygotowywałem zespół i brałem z nim udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku. 

  Od 2017 roku współpracuję z Reprezentacją Polski mężczyzn z siatkówce plażowej, co zaowocowało udziałem w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata i kilkunastoma medalami turniejów pucharu świata. W 2021 roku także brążowym medalem Mistrzostw Europy 
Nauka i Biznes

Od kilkunastu lat jestem wykładowcą Uniwersytetu SWPS. Brałem udział w wielu projektach komercyjnych, szkoleniach trenerskich i biznesowych.
Od dwóch lat jestem merytorycznym kierownikiem studiów podyplomowych Psychologia w biznesie na WZ Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. 

Realizując projekt Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS prowadziłem liczne wykłady, warsztaty i szkolenia z wykorzystania psychologii sportu w biznesie

 • Trener Kadr Narodowych

Co mówią moi klienci ?

Naval - Były Żołnierz Jednostki Specjalnej GROM Marcin jest specjalistą, który posiada niezwykły dar/umiejętność łączenia pasji wykonywania zawodu psychologa z pracą naukowo-badawczą w tej dziedzinie. Ponadto jest człowiekiem o wyróżniającej się in plus osobowości, z którym można prowadzić długie i ciekawe rozmowy oraz wymieniać się doświadczeniem i wiedzą. Będąc żołnierzem Jednostki Specjalnej GROM przyzwyczaiłem się do pracy z profesjonalistami o najwyższych kompetencjach w swoim fachu i stwierdzam, że Marcin również należy do tego elitarnego grona. Fajnie mieć kumpla, o którego mądrości i inteligencji zaświadcza nie tytuł naukowy przed nazwiskiem, a filozofia życia.
Łukasz Łapiński - Prezes Fundacji Akademia Sportu - asfactory.pl Jestem w pełni zadowolony ze współpracy z Marcinem Kochanowskim, cechuje się on kreatywnością, profesjonalizmem, pełnym zaangażowaniem w realizację działań oraz kompleksowym podejściem do realizacji projektu
Łukasz Kadziewicz - Olimpijczyk, Wicemistrz Świata, Twórca Akademii Siatkówki, Komentator Polsat Sport Setki godzin ciężkiej pracy i treningów z zawodnikami sportowymi najwyższego światowego poziomu sprawiają, że Marcin nie tylko od kilkunastu lat z sukcesami prowadzi na scenie inspirujące wykłady, ale razem z uczestnikami zgłębia tajniki zjawiska motywacji odpowiadając na pytania i prowadząc z grupą żywe dyskusje.
W swoich energetycznych przemówieniach poprzez fenomen sportu odnosi się do wartości ogólnych i ponadczasowych, dzięki czemu każdy uczestnik prelekcji – zarówno młody sportowiec, pracująca mama, jak i początkujący biznesman czy lew ekonomicznych salonów odnajdzie cenne wartości i inspiracje.
Ogromna wiedza merytoryczna, mistrzowska energia a przede wszystkim prawdziwy zapał do dzielenia się tym na scenie sprawia, że dzięki pracy z Marcinem uczestnik zdobywa realne narzędzia do tego, jak w „zwyczajny czwartek” rozpocząć swoją podróż do realizacji celów i marzeń.
Grzegorz Czaicki- Członek organizacji "Lider z Sercem" Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć dr Kochanowskiego na naszym spotkaniu We Lead!, na którym wygłosił prelekcję na temat motywacji w biznesie i w sporcie. Duża dawka meytorycznej wiedzy przekazana w ciekawy i przystępny sposób wywarła ogromne wrażenie na naszej publiczności. Warto także wspomnieć o doskonałym kontakcie z uczestnikami wykładu – naturalna swoboda oraz poczucie humoru prelegenta sprawiły, że było to niezwykle dynamiczne wystąpienie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i liczymy na kontakt w przyszłości!
Polski Związek Teakwon-Do Dr Marcin Kochanowski posiada wiedzę merytoryczną, którą przekazuje w sposób bardzo interesujący, zrozumiały i profesjonalny. Wykłady prowadzi dynamicznie, podając wiele przykładów nawiązujących do autentycznych zdarzeń. Podczas zajęć ma bardzo dobry kontakt z grupą, przekonywująco tłumaczy nurtujące ich problemy, udziela jasnych wyczerpujących odpowiedzi. Jego otwartość i zaangażowanie wpływa pozytywnie na jakość przekazywanych treści. Po swoich wykładach zawsze zostawia twórczy niedosyt.