Aktualności

Pytania z konferencji ... odpowiedź na filmikach
16.12.2022

Na koniec roku to co jest charakterystyczne, a przynajmniej ja to dostrzegam, to sytuacją w której wiele osób i firm przekonuje mnie, żebym kupił ich produkt na prezent. Ja absolutnie nie chcę iść tym torem. Ale tak jak kupowanie prezentów jest typowe dla końcówki roku, tak samo typowy jest wówczas wysyp konferencji. 

Czytaj dalej
Wytrenowana improwizacja ... na mistrzostwo
08.09.2022

Podobno wystąpienia publiczne są w czołówce, naszych największych stresorów. Czy jednak mowy wygłaszane ze sceny faktycznie są tym diabłem wcielonym i balansowaniem na granicy życia i śmierci? Czy możemy się do nich dobrze przygotować i co w ogóle daje nam szlifowanie umiejętności oratorskich? Dzisiaj chciałbym napisać kilka słów o ciekawym zabiegu jakim są Gorące Pytania oraz Mistrzostwach Polski Toastmaster 2022.

Czytaj dalej
Dni przed kamerami
26.11.2021

Tak zwanego parcia na szkło nie miałem i nie mam, ale jeśli, po pierwsze można porozmawiać o psychologii sportu, po drugie z ciekawymi ludźmi, a po trzecie to zaproszenie jest od „dużych firm”, to jestem gotów stanąć przed kamerami. A to były naprawdę intensywnie nagraniowo dni. 

Czytaj dalej
Psychologia sportu potrzeba czy wymysł
15.11.2021

Porozmawiamy o tym czym różni się praca w klubie, akademii piłkarskiej oraz ta, którą psycholog wykonuje pracując z kadrami narodowymi. A to tylko jeden z wielu tematów, które przy obecności olimjczyków na pewno pokażą wielwątkowość pracy psychologa sportu. Zapraszam 
Psychologia sportu z perspektywy zawodnika, trenera i psychologa - Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu (awf.poznan.pl) 

Czytaj dalej
Igrzyska a emocje 
10.08.2021

Zakończyły się Igrzyska, które jak wielu komentuje były inne niż wszystkie. Bo obostrzenia, bo różne ścieżki i metody kwalifikacji, bo niektórzy sportowcy w ogóle nie przyjechali do Tokio. Moje spostrzeżenia, trochę jako kibica, ale i trochę jako psychologa obejmują kilka aspektów. 

Czytaj dalej
Panowanie nad stresem w dobie ciągłych deadlinów
03.08.2021

W pięknym, nowoczesnym i funkcjonalnym miejscu (Venture Cafe)  w ramach działań klubu, w którym z założenia uczymy się jak przemawiać, współpracować i jak być liderem (TCTM) w najbliższy czwartek (05. 08. 2021) o godz. .17,30  będę dzielił się wiedzą i doświadczeniem jak radzić sobie ze stresem. 

Czytaj dalej
Ważne przejście zawodowe
01.07.2021

Dla wielu sportowców podjęcie decyzji, co mają robić po maturze nie jest łatwe. Część z nich chciała by pozostać przy sporcie, który mają we krwi, chcą zdobywać pierwsze szlify trenerskie, ale nie zawsze wiedzą jak to zrobić. Polski Związek Taekwon-Do umożliwia to swoim zawodnikom, bo od lat przygtowuje naprawdę solidny kurs instruktora. 

Czytaj dalej
Rozwój bardzo Osobisty na początek 2021 roku
03.01.2021

Kończący się rok często bywa pretekstem do podsumowań i analiz. 2020 na pewno był inny i nietypowy. Zostaliśmy w domach, choć jak wielu śpiewało, Jeszcze będzie przepięknie … Ale patrząc też na rok, który właśnie się zakończył, wielu z nas musiało nauczyć się czegoś nowego. Ja próbowałem opanować technologię, i chyba nie wyszło to najgorzej, bo, nie licząc wykładów dla studentów brałem udział w kilkunastu webinarach i szkoleniach. A czego Ciebie nauczył 2020 rok ? 
 

Czytaj dalej
Jak pomóc rozwinąć skrzydła dziecku
23.11.2020

Ogromnie mnie poruszyło zaproszenie Klubu Ojca Tato.net, ale wyzwania są po to by je podejmować. Pracując z ludźmi różnych talentów, spróbuję przekazać w męskim gronie, jak rozwijać skrzydła młodych utalentowanych ludzi. Głęboko wierzę, że każdy ma jakiś talent i równie mocno wierzę w to, że osoby bliskie mogę pomagać w tym aby rozwijać skrzydła i lecieć wprost do swoich dziecięcych, a może i nie tylko, marzeń ... zatem zapraszam i do zobaczenia w środę.
https://www.facebook.com/events/1302921586761149


 

Czytaj dalej
Konferencja klubów Toastmasters ... i nie tylko. Czyli czym są i jak wpływają na życie punkty zwrotne
15.11.2020

W najbliższą sobotę każdy kto się zarejestruje może wysłuchać i objerzeć wiele wystąpień wspaniałych mówców. Konferencja jest darmowa, ale trzeba się zarejestrować. A czym w ogóle są kluby Toastmasters  ? 
To miejsca gdzie nie tylko uczymy się przemawiać i szlifować umiejętności oratorskie, ale to również doskonała przestrzeń aby w gronie fantastycznych ludzi uczyć się jak być liderem, jak zarządzać projektami, jak scalać i motywować innych. 
W najbliższy weekend, czyli 21 i 22 listopada odbędzie się konferencja, gdzie będę miał przyjemność opowiedzieć o punktach zwrotnych w życiu sportowców, trenerów ale również ludzi biznesu. 
Wszystkich chętnych już dziś zapraszam do rejestracji i do zobaczenia w sobotę 
https://www.facebook.com/events/379442386624633/ 

https://www.facebook.com/photo?fbid=10160357818805558&set=gm.379717863263752 

Czytaj dalej
Zaproszenie na szkolenia
14.11.2020

Efekt pracy wykonanej na wiosnę 2020, którą teraz możemy zaprezentować. Dziesięć filmików, w których dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z psychologii sportu. Cykl pokazuje jak budować młodzieżowy zespół sportowy, choć sądzę, że może to być inspiracją nie tylko dla trenerów grup młodzieżowych, ba chyba nawet nie tylko dla trenerów sportowych. Podajemy praktyczne wskazówki, odniesienia i przykłady zawodników i trenerów, oparcie w modelach teoretycznych, a także wskazówki jak wykorzystać dane zagadnienie w swoim zespole.
Dawka wiedzy, praktyki i energii - zapraszam. 

Poniżej link do materiału promującego szkolenia z platformy edukacyjnej www.wgrze.pl.
https://szkolenia.wgrze.pl/szkolenie/budowanie-zespolu-w-sporcie/fundamenty-budowania-zespolu-w-sporcie/ lead artykułu

Czytaj dalej
Jak angażować młodych piłkarzy w czasie poza treningami
27.10.2020

Spróbujemy spokojnie przy herbacie porozmawiać o czasie ... Czasie, który młody sportowiec ma pomiędzy treningami. Jak poukładać sobie szkołę, trening i relaks. Ile młody człowiek potrzebuje odpoczynku i w jakiej formie ? 
Na zaproszenie dr Łukasza Panfila i Edukacji dla sportu bez barier wracamy do zwyczaju z wiosny, czyli zapraszamy na godzinną rozmowę w któej będziemy szukać sposobów by rozwijać siebie i dzieciaki w zbilansowany, rozsądny i dobry sposób. 
polecam, zapraszam i ... do zobaczenia  ;) 

https://www.facebook.com/groups/1810999625834340/permalink/2765706357030324

Czytaj dalej
Kibic jako presja czy wsparcie dla zawodnika
03.10.2020

Czasem wypowiadać się na temat inne dyscypliny jest odrobinę nieswojo, z drugiej strony masz świeżość spojrzenia, bo nie kroczysz utartymi ścieżkami. Tak właśnie było, gdy rozmawiełame o kibicach, kryzysie i wsparciu jakie może otrzymać zawodnik w żużlu.

Czytaj dalej
Koncentracja nie jest jak kolor oczu
15.08.2020

Będąc w drużynie piłki ręcznej uniwersytetu, siedzieliśmy całą ekipą w pubie studenckim. W pewnym momencie weszły dziewczyny i od razu oceniliśmy je jako pierwszoroczne. Nasi młodsi koledzy, z pierwszego roku, nie potrafili zrozumieć po czym to poznajemy. Doświadczenie przychodzi z wiekiem i stażem. Ile studentek trzeba obejrzeć, aby umieć rozpoznać te z pierwszego roku? Tego jeszcze nie badałem.
Zupełnie jednak serio: doświadczony komandos w ułamkach sekund dostrzega zagrożenie, którego przeciętny człowiek nie dostrzeże po minucie. Rozgrywający na boisku widzi więcej możliwości zagrania niż amator. Wytrawny menadżer w zagrożeniach dostrzega szanse, które dla kogoś innego są plątaniną decyzyjną.
 
 

Czytaj dalej
Wytrwałość na wagę srebra
10.01.2018

Krew, pot i łzy – czy tak musi wyglądać wypracowywanie sukcesu? Na ten temat wiele mogą powiedzieć sportowcy. Czy ich doświadczenia i metody psychologicznej pracy nad sobą mogą nam podpowiedzieć, jak skutecznie stawiać sobie cele i realizować własne zamierzenia?

Czytaj dalej
Sukces TO JA
04.01.2018

12 stycznia 2018 r. w Poznaniu odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ramach programu „Sukces TO JA”. Zachęcam do uczestnictwa w warsztacie motywacyjnym, który poporowadzę.

// Źródło: sukcespisanyszminka.pl

Czytaj dalej
O tajnikach motywacji
11.05.2017

Dlaczego marzenie trzeba przekuć w działanie i tak bardzo ważne są detale? Jak istotne w życiu są porażki i czy da się je przekuć w sukces? Na te i wiele innych pytań w niezwykle interesującym wykładzie zorganizowanym we współpracy Lecha Poznań, Uniwersytetu SWPS i Sport Analytics odpowiedział psycholog sportu dr Marcin Kochanowski.

// Źródło: lechpoznan.pl

Czytaj dalej