TEDx od sportu do pewności

Niektórzy uważają, że wykładowca czy właściciel dobrego biznesu po prostu musi wystąpić na TEDx-ie. Ja, po pierwsze zgodnie z założeniem, które praktykuję w sporcie, uważam, że człowiek nic nie musi. A po drugie naprawdę podoba mi się koncepcja tej organizacji. Krzewienie idei, które mogą zmienić świat. Samo wydarzenie jest ciekawym doświadczeniem, współpraca z mentorem, szlifowanie tekstu i szczegółów wystąpienia, próba generalna. Ludzie zaangażowani i dbający o wysokim poziom, a później wystąpienie na czerwonej kropce. 


Temat TEDx SGH,  na którym występowałem dotyczył niepewności. Sięgając więc do własnych doświadczeń oraz do psychologicznej wiedzy, powiedziałem o tym, co możemy zrobić, aby nie poddać się tej niepewności. I jak wspaniałym narzędziem, aby nauczyć się żyć i działać w niepewnym świecie jest sport. Tak, bo sport niesie nam niepewność o wynik, jak choćby mecze „Gladiatorów Wenty”, którym towarzyszyła niepewność i emocje, czasem dosłownie, do ostatniej sekundy. Z drugiej strony, to właśnie sport pokazuje na czym możemy zbudować pewność. Jak koncentrować się na tym na co mamy wpływ, jak panować na stresem, czyli niepewnością. Zatem, kto jest ciekawy i gotowy przeznaczyć 14 minut, zapraszam do obejrzenia, link poniżej.
 

Od sportu do pewności | dr Marcin Kochanowski | TEDxSGH - YouTube

Ps. i nawet jeśli to wystąpienie nie zmieni całego świata, ale zmieni świat choć jednej osoby, jednego małego chłopca czy małej dziewczynki, to będę wiedział, że było warto stanąć (?)  na tej czerwonej kropce