Dni przed kamerami
26.11.2021

Tak zwanego parcia na szkło nie miałem i nie mam, ale jeśli, po pierwsze można porozmawiać o psychologii sportu, po drugie z ciekawymi ludźmi, a po trzecie to zaproszenie jest od „dużych firm”, to jestem gotów stanąć przed kamerami. A to były naprawdę intensywnie nagraniowo dni. 

Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu zorganizowała debatę o prowokacyjnym tytule „Psychologia sportu -  potrzeba czy wymysł?” Próbowaliśmy podczas niej odpowiedzieć na to pytanie, ale też w szerszym kontekście porozmawiać o znaczeniu współpracy z psychologiem czy też tym jaki wpływ na drogę do sukcesu mają umiejętności psychologiczne. Prowadził tą debatę,  z ogromnym wyczuciem dr Konrad Karpowicz, a jej uczestnicy to osoby, które wiedzą czym jest sport na najwyższym poziomie: Karolina Naja kajakarka i multimedalistka olimpijska oraz jej wybitny trener Tomasz Kryk. Psychologów reprezentowałem ja -  jako osoba z wieloletnim doświadczeniem pracy z kadrami narodowymi oraz dr Łukasz Bojkowski, pracujący głównie z młodzieżą w Akademii Lecha Poznań. Dyskusja była dynamiczna, a mnie szczególnie cieszą jej końcowe wnioski. Link do debaty znajduje się poniżej.

W poniedziałek zaś na zaproszenie Łukasza Kadziewicza, czyli od niedawna redaktora nie Polsatu, a Onetu i Przeglądu Sportowego, mogłem porozmawiać i podzielić się doświadczeniem z mojej współpracy ze sportowcami z niepełnosprawnością. Program Misja Sportu na internetowym kanale Przeglądu sportowego to nie tylko aktualności i smaczki sportowe, ale też ambitniejsze tematy dotyczące trudności jakie niesie ze sobą sport. W tym odcinku mówiliśmy o „szyderze” jaka pojawia się w szatni naszej kadry amp-footballu, o tym jak Krzysztof Cegielski nadal stawia sobie sportowe cele oraz o tym jak osoby na wózkach potrafią wykrzesać iskry. Także to możecie obejrzeć wchodząc w link poniżej. Ps. temat zaczyna się od 39 minut, wcześniej dobrze znany w świecie sportu człowiek – Michał Listkiewicz
 
www.facebook.com/poznanawf/videos/419642826385335 
 
www.youtube.com/watch?v=GxRCw4E1_b0  

Aktualności